احسانه بیگی - Ehsaneh Beigi

درباره من

من احسانه بیگی متولد 1363 در تهران ، در همان دوران کودکی، شور و اشتیاق عجیبی به ...

بخوانید

دسر انبه

موارد لازم:
موارد مقدار لازم
زرده تخم مرغ 3 عدد
شکر 40 گرم
آب انبه 250 میلی لیتر
چوب دارچین 1 عدد
پوره انبه 100 گرم
خامه فرم گرفته 80 گرم
ورق ژلاتین 5 عدد
دسر انبه - Mango Dessert

دستور تهیه

آب انبه و چوب دارچین را روی حرارت مستقیم  بگذارید تا مواد به نقطه جوش برسد.
زرده های تخم مرغ را به همراه شکر با همزن برقی بزنید تا سفید رنگ و کش دار شود.
ورقه های ژلاتین را در آب سرد قرار داده تا نرم شود.
ورقه های نرم شده را که در دست فشردید به مایع داغ اضافه  و هم بزنید تا ژلاتین کاملا با مواد ترکیب شود. در این مرحله چوب دارچین را خارج کنید و مواد را از روی حرارت بر دارید، آب انبه را به مخلوط تخم مرغ ها اضافه  کنید و خوب هم بزنید تا مخلوط شوند.
پوره انبه را نیز اضافه  کنید و زمان  دهید تا در دمای محیط مواد کمی سرد شود. خامه شیرین قنادی را که فرم داده اید را اضافه و مخلوط  کنید. مواد را داخل قالب مورد نظر بریزید و در یخچال به مدت 8 ساعت قرار دهید تا دسر خودش را بگیرد و سفت شود.
برای بیرون آوردن دسر از قالب آن را برای چند ثانیه درون آب گرم قرار دهید و در ظرف سرو برگردانید. دسر را با خامه فرم گرفته تزئین  و سرو کنید.

نکات قابل توجه در این دسر:

تا زمانیکه محلول ولرم نشده خامه را اضافه نکنید، زیرا اگر محلول داغ باشد و خامه سرد باعث پایین آمدن مطلوبیت دسر می شود. اگر احیانا دچار این مشکل شدید مواد را از صافی ریزی عبور دهید.

چوب دارچین را می توانید با یک ق.چ اسانس انبه یا وانیلا جایگزین نمایید(توصیه می شود برای یکبار طعم دارچین و انبه را تجربه کنید).

بجای ورق ژلاتین از 5 ق.چ پودر ژلاتین که در 60 میلی لیتر آب حل شده می توانید استفاده کنید.

پوره انبه را می توانید از میوه کمپوت شده یا میوه تازه تهیه کنید، که اگر از میوه تازه استفاده کردید میزان شکر آن را با ذائقه خود تنظیم کنید.

می توانید برای پایین آوردن میزان چربی دسر بجای خامه فرم گرفته از خامه تازه صبحانه نیز استفاده کنید و البته میزان شیرینی آن را با ذائقه خود تنظیم کنید.