احسانه بیگی - Ehsaneh Beigi

درباره من

من احسانه بیگی متولد 1363 در تهران ، در همان دوران کودکی، شور و اشتیاق عجیبی به ...

بخوانید

ماکادمیا

موارد لازم:
موارد مقدار لازم
ماکادمیا - MACADAMIA

دستور تهیه

ماکادمیا (MACADEMIA )

ماکادمیا نوعی مغز خوراکی است از انواع آجیل که تقریبا گرانترین آجیل در دنیا به حساب می آید این یک میوه ی درختی است از تیره درختان گلدار از خانواده ی پروتسیا. برای شناخت بیشتر این مغز خوراکی می توان این گیاه را از نظر نوع، گل، میوه، شرایط اب و هوایی بررسی کرد، انواع نام های این مغز خوراکی، خواستگاه آن، موارد مصرف، تاریخچه، و خواص آن را مطالعه کرد .

توضیح ماکدمیا:

ماکادمیا درختی از نوع درختان گلدار از خانواده ی پروتسیا و همیشه سبز که بلندی آن به 40 فوت هم می رسد. این درخت دارای برگ های سبز رنگ می باشد که به طور حلقه وار به دور شاخته جوانه می زنند و طول برگ ها بین 20 تا 50 سانتی متر می باشد. این درخت دارای گل های خوشه ای زیبا و خشبویی است که آن را به یک گیاه زینتی نیز تبدیل کرده است. میوه ماکدمیا نیز به صورت خوشه ای رشد می کند و دارای پوست سبز محکمی است. این میوه شبیه فندق است و مغز سفید رنگ آن خوراکی است. آب و هوای مناسب برای رشد این درخت به طور طبیعی جنگلهای بارانی استرالیا بوده است و در دمای 15 تا 25 در جه سانتیگراد با رطوبت بالا و باران به راحتی رشد می کند.

تاریخچه:

ماکادمیا درختی است که در سال 1858 در خاور استرالیا شناسایی و در سال 1881توسط پورویس به هاوایی منتقل و در آنجا به عنوان یک گیاه زینتی و در راستای احیا و توسعه جنگلها مورد استفاده قرار گرفت .اما در سال 1948 با مطالعات و گزینش های صورت گرفته از سوی ایستگاه کشاورزی هاوایی معرفی و نامگذاری محصولات این گونه نامی را در صنعت میوه و خشکبار رومیزی به خود اختصاص داده است و منجر به صنعت مدرن ماکادمیا در هاوایی شده .

در کالیفرنیا در اوایل سال 1880 میلادی دو نهال ماکادمیا کاشته شد که هنوز در محوطه دانشگاه برکلی کالیفرنیا سرپاست. ورود واریته های اصلاح شده از هاوایی به کالیفرنیا در حدود سال 1950 آغاز شد .اما به طور کلی در کالیفرنیا هنوز هم از این گیاه به عنوان یک گیاه زینتی استفاده می شود.

انواع نام های آن : ماکادمیا، فندق استرالیایی، فندق کوئیزلندی

خواستگاه آن:  استرالیا (جنگلهای بارانی مرکز شرق، کوئیزلند و نیو سالت ولز)

  شمال افریقا

  آمریکای مرکزی

  هاوایی

بزرگترین تولید کنندگان:  (استرالیا-آمریکا-جنوب آفریقا-گواتمالا-کنیا)

موارد مصرف:

مغز سفید ماکادمیا را می توان به صورت خام ، برشته نمکدار و بی نمک و تفت داده شده در روغن به صورت آجیل و در انواع شیرینی ها و شکلات ها مصرف کرد. همچنین از این دانه روغن بدست می آید که بسیار با ارزش بوده و دارای درصد بالاتری مونو مونو اسید چرب غیر اشباع می باشد و نقطه دود آن بالاتر و برابر 210 درجه سانتیگراد است .از چوب درخت ماکادمیا می توان در ساخت خانه و وسایل زینتی استفاده کرد زیرا بسیار مقاوم است.همچنین از پوست میوه ان می توان در سوخت کوره ها استفاده کرد.

خواص آن :

ماکادمیا مغذی ترین خشکبار جهان است .مغز ماکادمیا بسیار انرژی زا بوده و چربی بدون کلسترول دارد . ماکادمیا دارای 76% روغن طبیعی – 9% کربوهیدرات و 2% فیبر است .همچنین حاوی ویتامین های نیاسین , B1 و B2 و نیز عناصر ضروری همچون کلسیم و فسفر و پتاسیم و سدیم و سلنیوم و آهن است.روغن ماکادمیا سرشار از منو اسید چرب غیر اشباع است که خطر حملات قلبی را کاهش می دهد .

در هر 100 گرم ماکادمیا

§  انرژي  (740 kcal )  3080Kj  

§  پروتئين  9.2 g

§  چربي  74.0  g

§  مونو اسيد چرب غير اشباع  60.0  g

§  پلي اسيد چرب غير اشباع  4.0 g

§  اسيد چرب اشباع  10.0  g

§  كربو هيدرات  g 7.9

§  شكر  4.6  g

§  فيبر  6.4  g

§  پتاسيم  410 mg

§  فسفر  241  mg

§  كلسيم  64  mg

§  سديم  2  mg

§  آهن  2  mg

§  نياسين  1.6  mg

§  B1     0.22  mg

§  B2   0.12  mg

فواید ماکدمیا:

میزان زیاد چربی های اشباع نشده حاکی از توانایی بالا در رفع لخته های خونی در شریان های قلبی می باشد . منیزیم و پتاسیم نیز برای سایر قسمت های بدن مفید هستند و برای ماهیچه های، سیستم عصبی، عملکرد قلب، حفظ تعادل آب بدن، سطح کلی انرژی و فعال کردن ویتامین های ضروری می باشند .